Wróć do: Ograniczniki przepięć

Ogranicznik przepięć 4P, 3 fazy, C

DrukujE-mail
Ochronnik przeciwprzepięciowy 4-polowy, 3-fazowy, klasa C, 20-40 kA, do montażu na szynę TH35
Cena sprzedaży 140,04 zł
Razem:140,04 zł
Cena sprzedaży bez VAT 113,85 zł
Podatek 26,19 zł
Cena / kg:
2-3d.gif
Opis

Ogranicznik przepięć, odgromnik a także ochronnik przepięciowy to urządzenie zaprojektowane do ochrony aparatury elektrycznej przed przejściowymi przepięciami, ograniczające czas trwania i częstotliwość prądu następczego. Przepięcia mogą powstać podczas np. załączania lub wyłączania nieobciążonej linii napowietrznej lub przy uderzeniu pioruna w linię napowietrzną, mogą one spowodować zniszczenie izolacji i innych elementów sieci.

Ograniczniki typu 2 (dawnej klasy C) chronią instalację elektryczną przed skutkami przepięć, powstałych w wyniku pośrednich wyładowań atmosferycznych lub procesów łączeniowych w sieci elektrycznej. Chodzi przede wszystkim o załączanie urządzeń elektrycznych, takich jak silniki, transformatory czy też spawarki. Ograniczniki te redukują również przepięcia, które występują w wyniku zadziałania zabezpieczeń instalacji. 

Bardzo często przepięcia powstają w efekcie pośredniego oddziaływania prądu piorunowego. W takim przypadku do powstania przepięć przyczyniają się wyładowania atmosferyczne w obiekty, które znajdują się w sąsiedztwie chronionego budynku oraz w odległe linie zasilające nn. Zwraca się uwagę, że przepięcia mogą być indukowane przez wyładowania powstające nawet do 2 km od obiektu.

Montowane w tablicach piętrowych, podrozdzielniach, jako drugi stopień ochrony. W budynkach bez instalacji odgromowej i z przyłączem linii kablowej, ograniczniki tego typu stanowią wystarczającą ochronę, bez potrzeby instalowania ograniczników klasy B.

 

Dane techniczne:

  • Klasa ochrony: C (II)
  • Ilość pól: 4
  • Prąd próbny In: 20kA
  • Prąd MAX Imax: 40kA
  • Uc: 385V
  • Up: <1,2kV
  • Certyfikat CE.