UWAGA!!! Ze względu na galopującą inflację funkcjonalność eSklepu została ograniczona. Zamówienia są realizowane po wcześniejszym kontakcie i weryfikacji cen w hurtowniach.
Przewód zasilany jednostronnie bez konieczności sterowania regulatorem. Ze względu na swoje właściwości zmiennej rezystancji w stosunku do temperatury zewnętrznej urządzenie generuje wystarczającą ilość ciepła do zapewnienia wolnej od lodu i śniegu chronionej powierzchni.
Do zastosowań zewnętrznych jako element grzejny w systemach antyoblodzeniowych. Przewód układa się bezpośrednio na powierzchni chronionej przez zamarzaniem, np. rynny lub dachy (tu jednak wymagany jest indywidualny system mocowań dachowych).
Zalety przewodów samoregulujących:
• gwarancja optymalnej temperatury na dowolnym, niezależnym odcinku pracy przewodu,
• brak konieczności stosowania regulatorów temperatury,
• możliwość przecinania przewodu w dowolnym miejscu bez utraty sprawności działania.
Przewody samoregulujące uważane są za efektywne, a zarazem ekonomiczne źródło ciepła w systemach antyoblodzeniowych. Tworzywo półprzewodzące, wykorzystywane w ich produkcji odpowiedzialne jest za proces samoregulacji. Dzięki charakterystycznej właściwości tworzywa, jaką jest zmienność rezystancji proporcjonalnie do temperatury otoczenia, przewód grzejny samoczynnie pobiera energię elektryczną potrzebną do ogrzania powierzchni i w efekcie nie dopuszcza do powstania złogów lodu. Pobierana energia elektryczna zmienia swoją wartość względem rezystancji występującej w półprzewodnikowym rdzeniu przewodu zlokalizowanym między żyłami przewodzącymi prąd. Przy niskiej temperaturze zewnętrznej rezystancja maleje, zwiększając tym samym moc urządzenia. W chwili zwiększania się mocy w rdzeniu przewodu (między jego żyłami) tworzy się coraz większa ilość przewodzących prąd ścieżek wytwarzając tym samym ciepło. Gdy temperatura powietrza podnosi się, rezystancja rdzenia zwiększa swoją wartość, czego efektem jest zmniejszenie mocy grzejnej i obniżenie temperatury nagrzewania.